Zlatá a bronzová medaile z Poháru rozhlasu v Kladně 15.5. 2014

V deštivém květnovém dni se na kladenském Sletišti letos konal tradiční Pohár rozhlasu základních škol. Všechny školy z okresu nominovaly svá družstva pro 6. a 7. třídy chlapců a dívek a stejně tak pro 8. a 9. třídy. Závodilo se ve  sprintu, vytrvalostním běhu, hodu, vrhu, skoku do dálky a výšky, štafetě. U velmi dobře organizačně zvládnuté soutěže nesměla chybět ani naše škola.

Největším želízkem v ohni byl David Herák z 8. třídy, který se na "královnu sportů" specializuje. Nasazen byl do běhu na 60m a skoku dalekého. Na nejkratší trati mu byl soupeřem český reprezentant Matěj Krsek, se kterým se z oddílu dobře zná. Vinou nepovedeného startu v této disciplíně David na kýženou medaili nedosáhl. V těžkých povětrnostních podmínkách a navzdory lehkému zranění se mu ale povedlo vybojovat alespoň broznovou příčku v dálkařském sektoru výkonem 504 cm. Dle papírových předpokladů to měla být naše první a jediná medaile. Těm se ovšem postavil statný Efrem Zeleke z 9. třídy, který suverénně ovládl vrh koulí vzdáleností 11,81 m. Přestože vrhačské náčiní držel poprvé v životě, stal se nejlepším koulařem ve své kategorii za celý kladenský okres.

Všem žákům patří velký obdiv za to, že v nepříznivém počasí vzorně reprezentovali naší školu.

Mgr. Václav Barták

21. května 2014