Úvodní stránka » Mateřská škola

Zápis do ZŠ

Vážení rodiče,

na stránkách ZŠ jsou v sekci AKTUÁLNĚ ZE ZŠ nejnovější informace k zápisu.

M.Jonešová

25. března 2020

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků ZŠ Buštěhrad - zápis

Vážení rodiče předškoláků.

Na základě opatření ministerstva školství budeme muset letos udělat zápisy do 1. tříd bez dětí. Vymýšlíme varianty, jak to udělat, aby to bylo zcela bezkontaktně. Budeme vás brzy informovat.

Děkujeme za pochopení.

20. března 2020

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků ZŠ Buštěhrad

Vážení rodiče,

v přiloženém souboru najdete potřebné informace ohledně zápisu a nástupu do ZŠ Buštěhrad.

Ke stažení:

18. března 2020

Náměty, pracovní listy

Vážení rodiče,

náměty na činnosti dětí a pracovní listy budeme postupně přidávat do sekce AKCE MŠ. Věřím, že se vám nápady budou líbit a aspoň některé z nich využijete.

Marcela Jonešová

18. března 2020

Od pondělí do pátku - aktivity pro děti a rodiče

Vážení rodiče,

přinášíme vám zatím na každý den jeden malý nápad pro vaše děti popř.pro vás společně. Chystáme ještě další úkoly, pracovní listy a návody na výrobky, které budeme postupně přidávat.

Pondělí

Tento týden máme ve školce téma Kniha je můj kamarád. Vyzkoušejte si správný stoj: položte si na hlavu knihu a stůjte zpříma tak, aby kniha nespadla. Starší děti mohou zkusit s knihou procházet všemi místnostmi, menší děti mohou knihu při chůzi nahradit polštářkem.

Úterý

Dnešní den je svátek svatého Patrika, v Irsku je tento den symbolem zelená barva a jetelový trojlístek. My si můžeme připomenout blížící se oslavu Velikonoc, kdy v kalendáři nalezneme zelený čtvrtek 9.dubna. Děti mohou hledat v knihách ilustrace, obrázky se zelenou barvou, v kuchyni poznávat zelené potraviny. Lze si vybarvovat nakreslený čtyřlístek.

Středa

Zkusíme o sebe pečovat. Píseň Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko, znají asi úplně všichni. Sednete si za zády dětí a při zpěvu písně malujte dětem na záda sluníčko. Začněte malými kroužky, které budete zvětšovat. Pak se vyměňte. Pokud vás je v rodině víc, zapojte celou rodinu. Sedněte si do kruhu, masírujte se navzájem. Děti si mohou vytvořit knížečku o sluníčku. Malovat malá, velká, barevná, usměvavá sluníčka.

Čtvrtek

Děti si mohou z leporel, polštářků vytvořit překážkovou dráhu. Leporelo, polštářek můžeme také umístit na zvednuté nohy, kdo vydrží nejdéle.

Pátek

Tento den patří mezinárodnímu Dni divadel pro děti a mládež. Do divadla nemůžeme, tak proč si s dětmi nezahrát malé divadlo i doma po přečtení klasické pohádky O Červené Karkulce. Nejrozšířenější verze je od bratří Grimmů, ale pokud jim nejdříve pustíte verzi od Uhlíře a Svěráka, budou tímto příběhem také nadšeni. Pak už jen rozdat role a mohou si ji nejen děti zahrát.

17. března 2020

Přerušení provozu mateřské školy

Vážení rodiče,

oznamuji vám, že od pondělí 16.3.2020 bude mateřská škola (Hřebečská i Tyršova ) do odvolání MIMO PROVOZ.

O obnovení provozu vás budeme na těchto stránkách včas informovat.

Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu karantény bude vydáváno v pondělí 16.března 2020 od 7.00 do 16.00 hodin v kanceláři základní školy, také ke stažení na stránkách školy v sekci Základní škola.

Marcela Jonešová

13. března 2020

Zápis do MŠ

Zápis do mateřské školy proběhne

v úterý 12.května 2020

v době 8.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00 hodin

v MŠ Hřebečská 660

K zápisu je třeba dodat rodný list dítěte, OP zákon.zástupce, vyplněnou přihlášku a evidenční list potvrzený lékařem (děti, které k 1.9.2020 dosáhnou tří let). Tiskopisy můžete vyzvednout od března osobně v MŠ, v nejbližší době budou také ke stažení na těchto stránkách.

Těšíme se na vás!

12. února 2020