Logická olympiáda

Mensa ČR dlouhodobě spolupracuje se školami při rozvoji intelektového nadání žáků a Logická olympiáda je dalším ze způsobů, jak nadání pomoci rozpoznat a vzbudit zájem o rozvoj individuálních vloh dětí a mládeže. Přináší zábavnou formou aktivity, na které ve školních osnovách mnohdy nezbývá místo. Všechny soutěžní úlohy jsou založeny na obecných principech a pro jejich řešení není třeba žádných speciálních znalostí. S trochou nadsázky lze říci, že pro jejich řešení je potřeba pouze „zdravý rozum“. Nejedná se tedy o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Je určena žákům prvního stupně základních škol a z celé České republiky. Druhého ročníku soutěže se zúčastnilo více než 10 000 žáků a studentů z celé ČR.

Dne 5.10. se žáci 4. a 5. třídy naší školy zúčastnili této matematické soutěže. V obrovské konkurenci 5718 řešitelů obstáli se ctí. Zařadili se mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola. Do krajského semifinále postupuje žák 4. třídy Vladimír Záruba. Ostatní vynikajících výsledků dosáhli i přesto, že olympiádu provázely značné technické problémy vyplývající z on-line vyplňování úkolů na internetu. Všem soutěžícím gratulujeme.

Ing. Blanka Nožičková

20. října 2010