Významné ocenění

I v letošním roce se naše škola zúčastnila Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice 2009. Tématem letošního 37. ročníku, druhé největší světové soutěže výtvarného projevu dětí, byl Vesmír. Letos se hodnotilo rekordních 21 751 prací z 51 zemí světa. V této konkurenci velmi pěkně obstály žačky 6. třídy Eliška Mullerová a Kateřina Uhrová, získaly čestná uznání za společnou práci Život na jiné planetě. Dnes jsme se zúčastnili slavnostního předávání ocenění a prožili velmi příjemné dopoledne v Lidické galerii. Setkání s prvním československým kosmonautem, autogramiáda, vystoupení dětského pěveckého sboru Japonské školy v Praze, účast na prezentaci projektu Štefánkovy hvězdárny a Národního technického muzea, jízda v kočáru. Velkým potěšením pro naši školu bylo hudební vystoupení Gustava Sedelmayera žáka 6. třídy při zahájení i v průběhu celého slavnostního předávání.
Mgr. L.Vošmiková

27. května 2009