Úspěch v soutěži o nejhezčí jméno ilustrovaných postaviček

Březen je měsíc knihy, slaví se po celé České republice různými způsoby a nejenom kulturní instituce pořádají akce na podporu čtenářství. Obchodní centrum DBK na Praze 4 nebylo výjimkou, uspořádalo knižní festival, jehož patrony namaloval ilustrátor Jakub Hrdlička. A jelikož jeho zvířátka – knihomolové, doposud neměla jména, rozhodl se oslovit děti na sociální síti. Jako učitelka vím, že malé děti mají někdy opravdu velikou fantazii, a proto, když jsem suplovala ve třídě 3. B, jsem dětem obrázek zvířátek/knihomolů ukázala a ty okamžitě začaly chrlit své návrhy. A jak to dopadlo? Žákyně Lucie Kučerová vyhrála 1. místo se svými netradičními jmény – Kláska a Uriáš. Hlavní cenou byla poukázka na knihy v hodnotě 500,- a Lucii byly vybrány 2 moc pěkné a netradiční knížky.

Přeji Lucce příjemné čtení a plno dalších super nápadů.

Mgr. Věra Oherová

5. dubna 2017