Úspěch v Matematické olympiádě

Ve školním kole Matematické olympiády získalo 8 žáků, postupové místo do okresního kola. Tam, ve veliké konkurenci žáků gymnázií i jiných základních škol získal Jan Malčánek z 5.B 4. – 5. místo i když se 3. nejlepším výsledkem. Úspěšnou řešitelkou se stala také Chalachanová Sára z 5.A na 6.- 13. místě se 4. nejlepším výsledkem. Doufám, že všichni řešitelé budou nadále rozvíjet svůj talent a stále úspěšně reprezentovat naši školu. Gratulujeme.

B. Nožičková

V páté třídě mají děti poprvé možnost zúčastnit se matematické olympiády. Po úspěšném zvládnutí příkladů ze školního kola se několik nejúspěšnějších řešitelů dostalo do okresního kola olympiády v Kladně. Některým se hned na poprvé podařilo umístit na velmi pěkných místech. Byli to Jan Malčánek (4 .- 5. místo), Sára Chalachanová (6. – 13. místo), Jan Javorček (14. – 20. místo) a na dalších místech Dominik Sadloň a Matyáš Pajktr. V konkurenci 40 nejlepších řešitelů matematické olympiády ze všech škol v okrese Kladno je to krásný výsledek. Gratulujeme!

S. Vinklová

2. února 2017