Literární soutěž „O poklad strýca Juráša“

Literární soutěž s názvem O poklad strýca Juráša, kterou pořádá Městská knihovna Rožnov pod Radhoštěm, vyhlásila pro letošní rok téma „Byl jednou jeden pokrok.“ Žáci si mohli vybrat z mnoha podtémat, např. Můj soused vynálezce; Byl to ten slavný den, kdy k nám byl zaveden…; Pokrok nezastavíš nebo Můj objev pro lidstvo.

Soutěžilo se jak v próze, tak v poezii, a naši žáci zkusili štěstí v obou kategoriích, což se nakonec vyplatilo. V kategorii próza se na 2. místě umístil Benjamín Swart z 5.B, na 3. místě Sára Stašková z 5.B. Z vyšších ročníků se na 2. místě umístila Lenka Pacovská z 9. třídy. V kategorii poezie svými básnickými výtvory zaujali Maxmilián Halaj, 2. místo, a Zuzana Kuthanová, 3. místo, oba z 5.B.Všem výhercům gratulujeme a těšíme se na další soutěže, kterých se budou moci naši žáci opět zúčastnit.

Mgr. Julie Polášková, Mgr. Věra Oherová

11. února 2015