Kateřina Stašková

Konzultační hodiny: dle dohody

E-mail: staskova@zsbustehrad.cz

Oba moji rodiče se za mých dětských let pohybovali v oboru potravinářství a výživy, a tak jsem i já vystudovala střední odbornou školu zpracování masa a potravin. Při studiu na střední škole mne bavila zejména chemie . Jelikož jsem měla už od malička kladný vztah k přírodě, bavila mne i biologie. Oba tyto předměty jsem po střední škole spolu s dějepisem a tělesnou výchovou učila nějaký čas na základní škole.

S rodičovstvím se ve mně vztah k dětem a pedagogice velmi prohloubil stejně tak k aktivnímu stylu života , výživě a zdravé stravě a zatoužila jsem stát se učitelkou v mateřské škole. Při mateřské dovolené jsem si tedy doplnila své vzdělání o druhou maturitu z předmětů psychologie, pedagogika a hudební výchova s metodikou. Čím více jsem se však rozhlížela kolem sebe a pozorovala, jak dnešní děti žijí, uvědomovala jsem si, že stále méně a méně jich dnes aktivně sportuje, a vyhledává nějakou pohybovou činnost, a protože jsem přesvědčena , že zejména v dnešní době je pohyb pro děti velmi důležitý, rozhodla jsem se angažovat se i v této oblasti. Před dvěma lety jsem si udělala sokolský cvičitelský kurz všestrannosti, a později k tomu přidala i osvědčení k vykonávání trenéra atletických přípravek. Spolu s kolegyní jsme založily na Buštěhradě oddíl všestrannosti a snažíme se dnešní děti zábavnou formou trochu rozhýbat.

Jako asistentka pedagoga jsem začala pracovat teprve nedávno a jsem ráda, že mám zaměstnání při kterém mohu být v kontaktu s dětmi, a pomáhat jim s jejich problémy, protože obyčejný lidský kontakt se z lidských životů dnes pomalu vytrácí.

Mezi mé mimopracovní záliby patří knihy o mythologii , filosofii, science fiction, přírodě, dále

hudba, rekreační sportování, trenérství atletiky a spousta dalších věcí..