Zápis ze zasedání dne 7. 11. 2012

datumčasmístopočet účastníků
7.11.201217:30 - 18:30hZŠ Buštěhrad10

Účastníci přítomní

Věra Mrázková (VMr), Vladislav Fialka (VFi), Kamil Mayrhofer (KMa), Václav Barták (VBa), Daniela Javorčeková (DJa), Milena Maršnerová (MMa), Daniela Swart (DSw), Magda Kindlová (MKi), Libuše Krobová (LKr)

Hosté

Věra Sklenářová (VSk)

2. Agenda

1. Informace o nesplacených fakturách za vybavení nových prostor MŠ
  2. Diskuze o výroční zprávě školy
  3. Diskuze ke zpracování nového školního řádu

3. Zápis

• 3.1. Informace o nesplacených fakturách za vybavení nových prostor MŠ

• Faktury za vybavení nových prostor MŠ stále nejsou plně uhrazeny, dlužná částka převyšuje 70 000 Kč. Podle původní domluvy s Městským úřadem měly být škole náklady na zřízení nové třídy MŠ v budově ZŠ uhrazeny a celková výše nákladů byla dopředu specifikována, není proto zcela zřejmé, proč prostředky na uhrazení zbývajících faktur dosud nebyly škole převedeny. Předseda školské rady V. Fialka několikrát kontaktoval paní starostku a místostarostu p. Oplta s žádostí o vysvětlení situace, doposud se ale nepodařilo situaci vysvětlit a vyřešit.
    • V. Fialka přizve p. starostku na další jednání školské rady, další jednání školské rady se uskuteční, jakmile se podaří zajistit účast vedení města.
  • 3.2. Diskuze k výroční zprávě školy

• Po krátkém vysvětlení k finanční zprávě byla jednohlasně schválena Výroční zpráva školy za šk. rok 2011/12).
  • 3.3. Diskuze ke zpracování nového školního řádu

• V diskuzi bylo upozorněno na potřebu vypracovat srozumitelný školní řád. Vhodné by bylo navrhovanou verzi zkrátit, některé nutné pasáže eventuálně přemístit do příloh.
    • V návaznosti na rozsáhlou diskuzi na předcházejícím jednání školské rady zástupci rodičů znovu upozornili na nutnost lepší specifikace pravidel pro testování žáků na OPL (navrhováno jako součást krizového plánu minimálního preventivního programu školy).
    • V diskuzi bylo dále upozorněno (VFi) na problematiku vhodné obuvi na přezutí žáků, domácí obuv nemusí být vždy vhodná pro žáky se zdravotními problémy.

4. Úkoly

úkolzodpovídátermín
1. Nový návrh školní řádu.VSkdo 20.12.2012
2. Svolání dalšího jednání ŠR za přítomnosti představitelů vedení města.VFiurychleně