Týden výletů 7. C

Předposlední týden školního roku jsme věnovali výletům a exkurzím. Ve třídách bylo horko, známky už byly uzavřené, tak to byla idální příležitost se s dětmi někam podívat. 

V pondělí jsme začali návštěvou Zoo v Tróji. Na místo jsme se dopravili autobusem a přívozem, což bylo příjemné zpestření cesty, ačkoliv trvající pouze zrhuba minutu. Počasí nám přálo, krátce sice sprchlo, alespoň ale nebylo moc vedro. Zvířata se proto neschovávala a bylo možné je pozorovat.

V úterý jsme se jeli osvěžit na venkovní koupaliště do Kladna na Sletiště. Voda měla jen 21°C, ale dětem to nevadilo. Užívaly si jízdu na tobogánech, skluzavkách a vybíjenou s nafukovacím míčem, některé si také zahrály minigolf.

Ve středu jsme se vydali do Milovic do parku Mirakulum. Začátek byl kvůli velkému zpoždění autobusu trochu dobrodružný, protože jsme tak tak stíhali vlak na Masarykově nádraží. Trochu jsme ale popoběhli a vlak stihli. Pak už bylo vše v klidu. Bylo horko, proto jsme ocenili hlavně množství atrakcí ve vodním světě, ale navštívili jsme také lanové centrum, bludiště, podzemí, hrady s prolézačkami atp.

Čtvrtek jsme pojali sportovně. Pěšky jsme došli do školy lezení Smabar do Kladna, kde jsme se pod vedením instruktorů učili různé typy lezení. Rozdělili si nás na dvě skupiny, přičemž jedna byla hodinu na boulderu, druhá lezla jištěná lanem až do výšky 17 metrů. Poté se skupiny vyměnily, aby si každý vyzkoušel vše. Někteří v lezení našli nové hobby, za což jsme rády.

Poslední den týdne jsme naopak odpočívali v kině. Dojeli jsme na Zličín, nakoupili popcorny a nápoje a zhlédli jsme Strážce galaxie: Volume 3. Byl to příjemný závěr týdne.

Na poslední exkurzi jsme pak vyrazili toto pondělí, tedy 26. 6. Školní parlament totiž přišel s nápadem, že by bylo fajn, kdyby celá škola v jeden den prostě odjela někam pryč. My jsme se tedy vydali do dolu Mayrau, kde jsme si prohlédli, jak vypadalo zařízení tohoto dolu a jakým způsobem se odtud dolovalo černé uhlí. Práce horníků byla skuteně náročná.

Doufáme, že si děti celý týden užily a jsou naladěné na prázdniny.

Mgr. Zuzana Kozoňová, Petra Radová

 

28. června 2023