Úvodní stránka » Základní škola » Akce » Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Letos to byli za naši školu především žáci a žákyně 6.A, kteří uctili památku padlých v obou světových válkách u pomníku v Buštěhradu. Chodíme tam takto již několik let a stává se to tradicí. Očistili jsme pomník, zapálili svíčky, umístili vyrobený věnec a
minutou ticha vzpomněli na zmařené buštěhradské životy mladých kluků nebo tátů od rodin. Památka válečných obětí se připomíná mezinárodně vždy 11.11. a nejedná se jen o vzdání pocty vojákům z 1. a 2. světové války, ale také těm, kteří bojovali a bojují
v novodobých konfliktech.
Obvykle se každý rok bavíme o tomto dni v hodinách dějepisu, o pracovních činnostech se vyrábějí vlčí máky, nicméně letos jsme se rozhodli zvýšit povědomí ve škole ještě jiným způsobem. Zapojili jsme dva dobrovolníky z řad žáků, Christianne a Sebastiena, kteří si připravili stručné informace o Dni válečných veteránů a školním rozhlasem předali vše podstatné svým spolužákům. Zazněla také báseň připomínající zbytečnou smrt milionů lidí, jejímž autorem byl kanadský chirurg, voják John McCrae, a díky které je symbolem tohoto dne vlčí mák.

Mgr. Jiří Charvát, Mgr. Zuzana Kozoňová

26. listopadu 2019