Vzpomínka na Vánoce v hodinách anglického jazyka žáků 3., 4., 5., 7. a 9. tříd

Před Vánocemi se žáci v hodinách anglického jazyka seznamovali s vánočními zvyky anglicky mluvících zemí nejen prostřednictvím prezentací či videí, ale si i sami, některé ze zvyků, prakticky vyzkoušeli. Žáci prvního stupně vyráběli tzv. crackers, což jsou na první pohled pěkně zabalené bonbony. Realita je ale jiná – crackers jsou vánočně zabalené roličky, které při roztrhnutí praskají (odtud název crackers: z anglického crack=prasknout, křupnout) a uvnitř roličky je povětšinou malý dárek, vtip a často také papírová koruna. Žáci druhého stupně si vyzkoušeli pečení tradičního vánočního cukroví – mince pie. Je to klasický druh cukroví připomínající malé koláčky, které jsou naplněny ovocnou směsí a na jejich vršku je „poklička“ ve tvaru nějakého vánočního symbolu - nejčastěji hvězdy. Žáci si všechno cukroví nenechali pro sebe, ale podělili se i se svými spolužáky. Vytvořili tak voňavou atmosféru vinoucí se hlavní chodbou školy.

Bc. Veronika Drimlová

4. března 2016