Exkurze do ZOO 6. a 7. třídy 24.4.2014

Zeměpis je krásný předmět. Učíte se o exotických koutech světa, lidech, kteří tam žijí, rostlinách, jež tam rostou, a také zvířatech pobíhajících volně po tamní krajině. Podobné je tomu i v hodinách přírodopisu. V dnešní době se ve škole dá všechno názorně ukázat na plátně pomocí dataprojektoru napojeného na počítač s internetem nebo na interaktivní tabuli. Aby ovšem měli žáci opravdu zážitek, učivo o biosféře je bavilo a zajímalo ještě více, vypravili jsme se 24. dubna 2014 společně se 6. třídou a 7. třídou do pražské zoologické zahrady. Ať jsou učebnice sebelepší, interaktivní tabule sebeinteraktivnější, rozlišení počítačů nejdokonalejší, nic nezaujme tak jako setkání s realitou. ZOO Praha se neustále navzdory častým povodním rozšiřuje, renovuje a zkrášluje a pro účely studia světové fauny je přímo dokonalá. Žáci dostali pracovní listy, díky nimž dokáží určit, kam jaké zvíře patří, kde se na Zemi vyskytuje, což bylo hlavním cílem naší expedice. A protože bylo krásné počasí, návštěvníků v dopoledních hodinách bylo poskrovnu, exkurze se vydařila na jedničku.

Mgr. Václav Barták, Ing. Blanka Nožičková

19. května 2014