Beseda o Jaroslavu Foglarovi 6.3.2014

Naší školu ve čtvrtek 6.3.2014 navštívil pan Slavomil Janov, ředitel Akademie Jaroslava Foglara a odborník na tuto problematiku na slovo vzatý. Připravil si pro žáky 4. a 5. třídy velice zajímavou besedu, kde se žáci dozvěděli nejenom o historii Rychlých šípů, jaký život vedl Jaroslav Foglar, kolik knih doopravdy Jaroslav Foglar napsal a co ho k jejich napsání vedlo, ale i to, jak se zrodil nápad na ježka v kleci, kterého si i žáci samostatně zkoušeli vyjmout a vložit. K tomu posloužila zvětšená dřevěná maketa ježka v kleci, kterou pan Janov přivezl s sebou a prozradil nám, že ji dostal darem od jednoho truhláře.

Přednáška o tomto fenoménu přenesla žáky do doby velkých dobrodružství, kamarádství a potvrdila, že i současným dětem nejsou témata Foglarových knih cizí.

Mgr. Věra Oherová

24. března 2014