Exkurze do Roztok u Prahy 1.A,B+2.A

V zámečku v Roztokách u Prahy jsme si užili krásné dopoledne. Nejdříve jsme navštívili divadlo, které bylo o narození Ježíška. Divadlo bylo velmi pěkné, roztomilé a zaujalo všechny děti. Po ukončení divadla, už na nás čekaly dílny s dřevěnými čerty, anděly, Mikuláši,..., které si děti za pomoci výtvarníků mohly vyrobit a odnést domů.

K Vánocům neodmyslitelně patří vůně a chuť čokolády. Co mohlo být lepšího, než si projít výstavu s touto báječnou pochoutkou a ještě si vyrobit "čokoládovou nádheru" - byla sice z plastu, ale malí cukráři si na ní dali záležet.
A další kousek do skládačky Vánoc jsou pohádky. Děti si zařádily na výstavě Stanislava Holého, který pro ně vymyslel a namaloval známé a milované pohádkové postavičky Jů, Hele, pana Pipa a mnoho dalších.

Zase máme o jeden den těšení na Vánoce méně.
Dana Odvárková, Michaela Ludvíková, Mgr. Milena Maršnerová

16. prosince 2013