Netradiční „Den Země“

Dne 19. dubna 2013 se, tak jako každý rok, žáci 1. a 5. třídy zapojili do soutěže. O největší zeměkouli, která je v rámci Dne Země organizována střediskem volného času Labyrint Kladno.
Pravidla soutěže jsou všem předem daná:
- Zěměkoule musí být z hliníkových obalů (např. od čokolády a dalších výrobků).
- Zeměkoule nesmí být dutá.
- Soutěžit může jednotlivec, rodina nebo školní třída.
Tento den jsme se sešli v parku v centru města Kladno, kde na nás čekalo množství soutěží, tvůrčích dílen, zvířátek, zábavných her a hlavně naše Zeměkoule, která nebyla sice při pohledu na ostatní „TA“ největší, ale ani ta nejmenší.

Vyvrcholením odpoledne bylo vyhlášení vítěze o největší zeměkouli. Celé odpoledne bylo velice napínavé, ale stálo za to. Naše třída se umístila na 3. místě a její odměnou je volný vstup do areálu Aquaparku Kladno. Děti z toho měly velikou radost a již dnes se těší na další kolo soutěže.

Zároveň bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám donesli obaly z hliníku a také našim spolužákům ze starších ročníků, kteří přiložili ruku k dílu.

Michaela Ludvíková, třídní učitelka 1. A

21. dubna 2013