Ekologická vlajka ke Dni Země

Tento týden v rámci projektu recyklohraní žáci 2. B vytvářeli ekologickou vlajku. Každá její část má svůj význam: Budeme-li chytří (symbol sovy) a budeme recyklovat (oči sovy jsou vyrobeny z plastových víček, tedy z recyklovatelného materiálu), budeme mít krásnou uklizenou planetu (horní polovina planety). Jestliže to dělat nebudeme, bude se muset vyrábět stále více a více výrobků a procesem výroby bude naše planeta více a více znečišťována (továrna, dolní polovina Země). Děti také vytvořily popelnici naplněnou dosloužilými bateriemi jako ukázku toho, co už pro lepší prostředí samy dělají, protože sbíráme vybité baterie.

Děti se při této práci naučily dobře spolupracovat, dohodly se na odstínu oblohy, na obsahu vlajky (návrhy a hlasováním) a velmi dobře si tak osvojily týmovou spolupráci.

Právem mohou být pyšné na své dílo, které je možno viděti v přízemí hlavní budovy školy.

Tereza Vítková

21. dubna 2013