Noc s Andersenem (5. 4. – 6. 4. 2013)

Naše škola se i v letošním roce zapojila k celorepublikově známé akci – Noc s Andersenem.

Smyslem této akce je vzbudit u žáků zájem o knihy a radost z četby.

Letošní noc se konala z pátku na sobotu. Tématem celé noci byli Lichožrouti. Nocležníky jsme netrpělivě vyhlížely v 17.00, žáci vybavení spacáky, svačinkami z domova, oblíbenou knížkou a hlavně lichou ponožkou na výrobu vlastního Lichožrouta, se scházeli pomalu ve škole. Děti se losem rozdělily do šesti družstev a každé družstvo odhodlaně bojovalo o Lichožroutí poklad. Za jednotlivé hry a úkoly dostávala družstva starodávné mince, které na konci večera, rozhodly o výherci pokladu. Večer netvořily jenom zábavné kolektivní hry, které prověřily zdatnost družstev, ale i hry na logické myšlení. Hlavním bodem večera byla výroba svého vlastního Lichožrouta, do které se zapojily i paní učitelky, které ještě zvládaly pomáhat dětem. Poté jsme všichni společně hlasovali o nejhezčího Lichožoruta. Ke konci večera se už pomalu vědělo, jaké družstvo vyhraje poklad. Ale výherci to neměli jen tak snadné, poklad si ještě museli nalézt. Připravena byla i sladká cena útěchy pro zbývající družstva. Po večerní hygieně jsme plni únavou všichni ulehli a usnuli během chvíle.

Vyvrcholením Noci s Andersenem bude tento týden, ve středu, beseda se spisovatelem Janem Svitákem, kde nám představí svojí tvorbu a jeho nové knihy.

Mgr. Věra Maximovičová
Mgr. Julie Polášková