Houbaření 3.B

Houby jako součást učiva pro třetí ročník jsou velmi zajímavé a hlavně u nás populární. Proto jsme se s dětmi rozhodly, že si houby nejenom popíšeme a řekneme si základní informace, ale také, že si vytvoříme svůj vlastní houbařský ráj.
Dnes jsi všichni žáci přinesli plastelínu a potřebný mech, dřívka a kameny. Každý si pak vybral jednu z hub, kterou má nejraději. Takže nakonec se nám v lese objevily hříbky, klouzci, sluky, muchomůrky, žampiony a dokonce i hlíva nebo choroš. Sami jsme byli až překvapeni společným úsilím. O všech těchto druzích jsme si v hodině prvouky povídali, dozvěděli jsme se, které z nich jsou jedlé a které jedovaté, kdy je možné je v lese najít a která místa mají nejraději. Nakonec jsme si les spolu s houbami vystavili, aby měli i jiní žáci možnost nahlédnout do naše ráje houbařů.
Mgr. Polášková Julie

8. dubna 2013