Slavnostní slib zvolených kandidátů

Ve dnech 22.-23. 10. 2012 proběhly volby do žákovského parlamentu (ŽP), jejichž vyvrcholením byla přísaha, akt, který potvrzuje jejich roli v ŽP a stvrzuje jejich vážně míněný úmysl zastávat svou roli v něm vážně a zodpovědně:

"Slibuji, že budu zachovávat Školní řád, slibuji na svou čest, že svoji funkci budu zastávat v zájmu všech žáků podle svého nejlepší vědomí a svědomí."

Samotné projevy (volební program) jednotlivých adeptů nás utvrdily v tom, co jsme již dlouho tušili. Totiž, že svět dětí a dospívajících s jejich představami, fantazií a kreativitou je třeba brát vážně. Samotné projevy byly toho důkazem.

A tak my, dospělí (v tomto případě pedagogové), jim nemůžeme přát nic jiného, než aby se žákovský parlament stal jejich prostorem, kde se jim bude dařit prosazovat své představy, které přispějí ještě k lepší atmosféře na naší škole a k efektivnější komunikaci mezi žáky a učiteli. A v neposlední řadě nechť je tento prostor vychovává v demokraty, humanisty a uvědomělé občany!

Mgr. Robert Weinrich

24. října 2012