Velikonoční dílny ve 3. třídě

Poslední den před velikonočními prázdninami, jsme ve třetí třídě uspořádali dílny. Třída byla zaplněna do posledního místečka. Přišli nám pomoci a vyrobit si vlastní výrobky někteří rodiče i prarodiče. Dílny jsme začali hodovačkou pro kluky i holky.

Každý si vyrobil několik výrobků - papírového zajíčka, kolíček s velikonočním zajíčkem, ozdobný košíček na vajíčko s kuřátkem a madeirové vajíčko batikované voskem. Někteří dospělí si vyzkoušeli provrtávat vajíčka, nebo na ně frézou vybrušovat vzor. Některým se dařilo a některým vajíčko prasklo. Tato technika potřebuje trochu praxe - příští rok to bude lepší.

Při práci jsme si uvařili čaj a ochutnávali jsme pekařské umění maminek a babiček. Dobrot jsme měli obrovské množství, proto děti v degustaci pokračovaly i v družině.

Všechny děti i dospělí si domů odnášeli krabičku plnou Velikonoc a já doufám, že jim výrobky pomohly vyzdobit byt a utvořit velikonoční atmosféru.

Dana Odvárková
třídní učitelka 3. třídy