Učení naruby

Když má paní učitelka narozeniny, tak si ten den jen užívá a nepracuje. Všechno to za ní udělají děti - to je sen všech učitelek a mě se splnil. Děti si rozdělily role učitelů, domluvily se na tom, co kdo bude učit. Kdo udělá pracovní listy, kdo bude dělat cvičení na tabuli, jak budou opravovat - a byly o hodně přísnější než paní učitelka. Všechno měly perfektně připravené, bylo vidět, že se ve většině případů zapojili i rodiče. Ráno všichni, včetně pí. učitelky, která ten den byla jen Dana, zasedli do lavic. Před tabuli se postavili novopečení učitelé a začalo vyučování. Dana pěkně zlobila, dělala spoustu chyb, také musela všechno přepsat, protože čmárala jako kocour. Český jazyk a matematika utekla jako voda, ani jsme se nezastavili. Pracovní listy střídaly hry, diktáty, pětiminutovky a mnoho dalších aktivit. Při Hv si malí učitelé odpočinuli a při výtvarce se do toho pustili znovu. Při Vv byla práce ve skupinách a další hodinu jsme stříhali, lepili a připravovali si držáčky na svíčky - advent je tu coby dup, tak budeme na pondělní zpívání u betléma všichni připravení. V prosinci si to ještě zopakujeme, další učitelíčci si to chtějí také vyzkoušet.
Dana Odvárková

24. listopadu 2011