Netradiční „Den Země“ v Sítenském údolí

V letošním školním roce se žáci 3. třídy tradičně zúčastnili soutěže o největší stříbrnou zeměkouli. Tuto soutěž pořádá středisko volného času Labyrint v Kladně – její vyhodnocení proběhlo v Sítenském údolí v Kladně dne 20. dubna 2011 u příležitosti Dne Země.

Pravidla soutěže jsou následující:

- Zeměkoule musí být z hliníkových obalů (např. čokolády a dalších výrobků).
- Zeměkoule nesmí být dutá.
- Soutěžit může jednotlivec, rodina nebo školní třída.

Ve středu 20. dubna jsme se tedy sešli v Sítenském údolí, kde na nás čekala spousta soutěží, tvůrčích dílen, zvířátek a zábavných her - a hlavně naše zeměkoule, která po obvodu měřila 217 cm.

Součástí tohoto svátečního setkání bylo vyhlášení soutěže o největší zeměkouli. Celé odpoledne bylo velice napínavé - a stálo to za to. Naše třída se umístila na 2. místě a odměnou nám je volný vstup do plaveckého bazénu v Kladně. Děti měly ze svého stříbrného úspěchu velikou radost a již dnes se těší na další kolo soutěže.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří nám přispěli obaly z hliníku, a také našim spolužákům ze starších ročníků, kteří při tvorbě naší zeměkoule přiložili ruku k dílu.

Michaela  Ludvíková, vyučující 3. třídy

26. dubna 2011