Babičky čtou dětem a děti babičkám

My z druhé třídy pravidelně chodíme do knihovny. Jsme velcí čtenáři, proto si chodíme knihy půjčovat. Při jedné návštěvě nás oslovila paní knihovnice a s paní učitelkou vymyslely tuto akci – BABIČKY ČTOU DĚTEM A DĚTI BABIČKÁM. V určený den jsme vyrazili ze školy do DPS, kde na nás už čekalo osazenstvo. Trošku měli obavy, že nedorazíme, protože sněžilo a sněžilo ( 18.3.2011). Knížky jsme měli schované bod bundou, nám sníh nevadí, ale knihám ano. Vše už bylo připraveno, voněl horký ovocný čaj, který nás zahřál. Pustili jsme se do čtení. Četli jsme knihu Žabina & spol. - Magdalena Wagnerová. Knížka je to veselá, smáli se i posluchači. Naši hostitelé nám četli pohádku O Červené Karkulce, museli jsme dokončovat věty a to se nám dařilo, protože pohádku dobře známe. Pak jsme ještě zazpívali my, babičky i dědečkové a utíkali jsme zpátky do školy. Příště zase něco podnikneme.
Druháčci a Dana Odvárková

27. března 2011