Koncert v 1. A

Dnes nás přišla navštívit maminka Elišky Plaché, Gabriela se svou kolegyní Petrou Hoďánkovou, flétnistkou orchestru FOK Praha. Celou hodinu u nás ve třídě zněla krásná hudba.

Obě umělkyně hrály ukázky na různé nástroje a děti jim zaujatě naslouchaly. Seznámily nás s některými nástroji, které hrají ve velkém orchestru. Z některých dechových nástrojů se děti snažily vyloudit tón. Také se pokusily hrát na láhve naplněné vodou - to moc nešlo dětem ani paní učitelce.

Na závěr koncertu se děti zaposlouchaly do hudby, kterou hrál velký orchestr. Při poslechu je obě umělkyně upozorňovaly na nástroje, které právě hrály. Při poslechu děti kreslily to, co je při hudbě napadalo. Výchovný koncert byl velmi zajímavý a poučný. Společně jsme se domluvili, že si to někdy zopakujeme.

Dana Odvárková

29. dubna 2010