Školní ples

Ve spolupráci se SRPŠ se v sobotu 13. 3. 2010 konal další tradiční školní ples. Teprve podruhé byl v režii školy, a tak po loňském úspěchu jsme letos pokračovali ve stejném duchu. Dobří kantoři musí být tak trochu herci, a tak jsme celý ples pojali jako hru nejen pro sebe, ale i pro ty, kdo se s námi chtěli bavit. Nad očekávání jich letos bylo více než loni, a tak nás velmi mrzí, že někteří se již do sálu „U Bečvářů„ nevešli. Ti, co se vešli, si kromě výher v bohaté tombole, užili večer plný tance, zážitků z pedagogické rady náčelníků spřízněného kmene Apačů, živého vystoupení skupiny Boney M a nočního vystoupení Fredieho Mercuryho, kterého kromě fanynek z řad učitelek, přišli podpořit téměř všichni zúčastnění. Půlnoční show vyvrcholila „létajícími písničkami“ zakončená písní o slavném majoru Gagarinovi.

Já jsem z plesu odcházela s pocitem, že ti, které mám okolo sebe, jsou ti, kteří umí dát dětem ve škole víc, než se od nich žádá, a to kus sebe. Vzpomněla jsem si na slova svého vzácného bývalého nadřízeného, vrchního ředitele odboru řízení Školských úřadů MŠMT pana Tomáše, který kdysi řekl: „Tam, kde se kantoři dokáží bavit, tam je dobře.“ A nám všem bylo dobře. Když jsem si pak přečetla v Učitelských novinách o disciplínách, které plnili adepti na korunu „Zlatý Ámos“ (pro nezasvěcené uvádím, že se jedná o soutěž celorepublikového významu, kdy se volí nejoblíbenější učitel), byly velmi podobné těm, které jsme si užili na našem plese. Zahřálo mě u srdce vědomí, že na naší škole je těch „Zlatých Ámosů“ hned několik.

K příjemné atmosféře našeho plesu přispěly skupiny Rock&roll band FIDO, Láďa Horváth a skupina břišních tanců Carmen, ale i neobyčejně bohatá tombola.

Dovoluji si proto touto cestou poděkovat všem sponzorům, kteří náš ples podpořili. Byli to:

• Auto Štěpánek Buštěhrad
  • Medúza, plavání Kladno
  • Automaty Srnec Kladno
  • RP-Papírnictví Buštěhrad
  • Boty Bušek Buštěhrad
  • Potraviny Furst Buštěhrad
  • Jednota Buštěhrad
  • Květiny Buštěhrad
  • Cukrárna Náprstek Buštěhrad
  • Řeznictví Buštěhrad
  • Restaurace Hřebeč
  • MěÚ Buštěhrad
  • Zelenina Šteňuk – Tuřany
  • Květiny-Irena Veličková, Buštěhrad
  • Lékána Buštěhrad
  • J.K.Gaza, Praha 4
  • A další příznivci, rodiče žáků a přátelé školy.

Všem ještě jednou z celého srdce děkuji a těším se na další ples v Buštěhradě.

Mgr. Věra Sklenářová, ředitelka školy

16. března 2010