Výprava do Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně

Včerejší den byl pro čtvrťáky jiný, děti se učily v muzeu. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí z historie Kladenska. Putovali jsme od pravěku až po současnost. Veliký úspěch měla výstava „Neznámý svět drobných savců“, na kterou se všichni moc těšili. A opravdu, nezklamala!

Na závěr děti vyplňovaly pracovní listy, kde si ověřily nové znalosti. Splnit všechny úkoly jsme nestihli, protože již přicházela další škola. Nevadí, o to zajímavější byla práce ve třídě.

Shodli jsme se, že podobné akce určitě zopakujeme. Musíme ale také poděkovat mamince, paní Blažkové, která si vzala v zaměstnání dovolenou, aby pomohla při přepravě linkovým autobusem, přecházet velké křižovatky v centru Kladna apod. Bez ní bychom nejeli nikam... a to by byla škoda, protože se již všichni těšíme na další výpravu za poznáním.

Jana Ručková

11. března 2009