Do naší školy přišel Mikuláš

O tom, že se vánoční svátky kvapem blíží nás dnes přesvědčil Mikuláš, který skutečně se dvěma čerty přišel. Očekávání bylo obrovské. Již od rána se žáci deváté třídy převlékali, maskovali a líčili, aby byli k nepoznání. To se jim skutečně podařilo, a když v 9 hodin zabušili na dveře mateřské školy, vzbudili tolik nadšení jako kdyby skutečně spadli s nebe. Podobný ohlas měli i ve škole, zejména na prvním stupni, kde jim žáci nejen slíbili, že se zlepší v chování, ale dokonce řekli i básničku. Ti starší už z Mikuláše a čertů měli spíše legraci, ale čokoládovými balíčky, které věnovalo SRPŠ, nepohrdli ani ti nejstarší. Čertovských hrátkám se nevyhnuli ani vyučující, kteří sice nemuseli říkat básničku, zato je čerti pomalovali čertovskou barvou. Po celodenním nadělování byl Mikuláš čerti i anděl tak unaveni, že přivítali konec vyučování a tím i konec jejich mikulášských povinností. Žákům i vyučujícím se dnes ve škole opravdu líbilo a již se těšíme na příští rok.

V. Sklenářová

5. prosince 2006