Branný den

Jako každoročně se v areálu naší školy konal branný den. Začal nácvikem evakuace v případě požáru a shromážděním žáků na hřišti školy.

Poděkování patří panu Opltovi, který poskytl osobní vůz pro potřeby dobrovolných hasičů z Hřebče. Ti představili svou techniku a postup při hašení vozidla a vyproštění osob zaklíněných v hořícím automobilu. Děti s nadšením sledovaly profesionální akci hasičů.

Poté se všichni rozešli na různá stanoviště vyzkoušet si svou fyzickou zdatnost, postřeh, obratnost a znalosti z oblasti první pomoci a zdravovědy.

Veliké poděkování patří profesionálním pracovnicím z Červeného kříže v Kladně pod vedením paní S. Klicmanové-Maříkové. Děti měly možnost zhlédnout zdravotnický materiál, ukázky PP spojené s namaskováním zraněného, oživování postižených a vše si mohly pod odborným vedením vyzkoušet a načerpat nové zkušenosti v oblasti poskytování první pomoci.

Většina žáků prokázala znamenité znalosti a fyzickou dovednost. Z každé třídy byl vyhodnocen nejlepší žák dnešního dne.

26. června 2008