Závěrečná zpráva z celoročního projektu sdružení Tereza

V rámci projektu Les ve škole bylo během celého školního roku připraveno několik projektů pro jednotlivé třídy na téma „Lesní ekosystém“.

Žáci tak získávali informace v poznávání hlasů lesních zvířat, ve vědomostní soutěži „Hádej kdo jsem, A – Z kvíz“ na téma lesních zvířat i rostlin. Paměť si trénovali při „Kimově hře“. Na škole v přírodě vytvořili fotografický herbář rostlin CHKO. Podle encyklopedií, atlasu a z internetu zjišťovali informace o jednotlivých druzích ptáků, každý si nakreslil svého ptáčka. V jiné třídě děti vytvářely říkadla. Ve třídě hudební výchovy  se žáci snažili poznávat ptačí druhy a napodobovali je hrou na flétnu.

Většina projektů se odehrávala v okolí školy, kde byla připravena poznávací stezka, mohli si i najít podle keltského stromokruhu svůj strom.

Vyvrcholením celé akce byla připravena soutěž pro základní školy v našem regionu s názvem Zdraví hledej v přírodě, který proběhl v naší škole 21. května 2008.

Zvláštní pozornost byla věnována ptákům. Žáci vyhledávali informace o životě i modelech chování ptáků, poznávali hnízdní zvláštnosti i potravní řetězce. Výtvarně ztvárnili les i s ptáky, který slouží jako pomůcka ve výuce přírodopisu.

29. května 2008