Velikonoční dílny

Poslední den před jarními prázdninami jsme na I. stupni měli velikonoční dílny. V každé třídě se vyrábělo něco jiného a děti si procházely třídami a vyráběly si, co je zaujalo. Ve třetí třídě děti polepovaly vajíčka ovesnými vločkami, malovaly temperami. Ve čtvrté si mohly vajíčka ozdobit barevnými těstovinami, batikovat včelím voskem a také jim přišla ukázat různé techniky babička Kačenky Vávrové. Babička přišla na návštěvu jako velikonoční zajíček se spoustou dárků a sladkostí. V páté třídě děti vyplétaly přáníčka, batikovaly voskem a dělaly různé techniky. Celý den nám při práci velmi rychle utekl. Děti si domů odnesly spoustu ozdobených vajec, slepiček, zahrádek, přáníček ... Doufám, že příjemně překvapily své maminky a přispěly k domácí velikonoční výzdobě.

Dana Odvárková

17. března 2008