Prvňáčci ve Starém Hradu, čtvrťáci na Budči

V rámci přípravy projektu „Deset divů regionu“ jsme pro prvňáčky připravili dobrodružnou procházku Starým Hradem. Po stezce nás provázela PhDr. Dana Stolzová, která dětem přístupnou formou a velmi poutavě přiblížila nejdávnější historii Buštěhradu.

Během prohlídky jsme navštívili i podzemní prostory, a to byl pro děti jednoznačně největší zážitek.

Na závěr děti dostaly pamětní certifikát s pečetí města.

Poznatky a informace z našeho putování využijí obě první třídy při zpracování projektů 19. března.

Děkujeme paní doktorce za krásný zážitek, mnoho zajímavých informací a velké množství materiálů k projektu.

Vyučující 1. tříd Mgr. Zuzana Vondrová, Blanka Havelková

Čtvrťáci na Budči

V rámci projektu jsme vyrazili na Budeč. Nejdříve jsme se trošku báli, že cestou zmrzneme nebo zmokneme, ale počasí se nakonec vydařilo. Ráno jsme vyjeli z Buštěhradu autobusem do Kladna a pak vláčkem do Zákolan. Z nádraží nás cesta vedla do kopce až na hradiště, kde stojí rotunda sv. Petra. Šel s námi průvodce z muzea a se vším nás velmi zajímavým způsobem seznámil. Dozvěděli jsme se o sv. Václavovi, jeho studiích, o životě ve středověku, něco o stavbách, opevněních a dalších zajímavostech. Měli jsme i čas zahrát si různé hry, abychom se zahřáli a také se pobavili. Výlet se nám všem líbil a hlavně máme nové znalosti o svém nejbližším okolí.

třídní učitelka Dana Odvárková

5. března 2008