Akce MŠ

Březen v Žabičkách

První týden nás zavedl prostřednictvím integrovaného bloku do hrátek se slovy. Děti vymýšlely slova stejného a odlišného významu, protiklady, tvořily z několika obrázků věty a hrály didaktické hry pro rozvoj slovní zásoby. Předškoláci  určovali první hlásku, počet slabik, vymýšleli si jednoduché rýmovačky a hledali slova ukrytá ve slovech. Společně jsme malovali vodovými barvami. Mladší děti tvořily obrázek den a noc, starší děti například rýmy, protiklady. Začátkem března předškoláci zahájili plavecký výcvik a v polovině měsíce vyjeli za výukovým programem "Jak to chodí u mravenců" do NSEV Čabárna. Děti poznávaly život v mraveništi. Každý měl svůj úkol a plnil ho vzorně, ať už se stal chůvou, stavitelem, strážcem či královnou. Všichni měli plné ruce práce - krmili miminka, stavěli, hledali potravu a přepravovali ve dvojicích materiál potřebný ke stavbě mraveniště.

První jarní den k nám přilétli včelí medvídci Čmelda s Brumdou. Povídali si s námi o tomto ročním období, seznámili děti s prvními jarními kytičkami a naučili nás básničku. Společně jsme si také zazpívali o sluníčku, přírodě a zaposlouchali se do prvního vyprávění z knihy Příběhy včelích medvídků. Při vycházkách děti pozorovaly v zahrádkách fialky, narcisky, tulipány, sněženky, květy na stromech a zlatý déšť. Ten si ve školce společně i namalovaly. Poslední březnové dny jsme se začali věnovat velikonočnímu tvoření.

Dáda, Marcela, Blanka.

17. dubna 2023