Září u Žabiček

V letošním školním roce přivítala třída Žabiček jak velké děti, tak i ty nejmenší. Někdo šel jistým krokem a s úsměvem na tváři, u někoho se objevily slzičky.  Společně jsme vše zvládli a za pomoc děkujeme i našim starším dětem.

Prostřednictvím pohybových a didaktických  her, povídáním v kroužku se všichni postupně seznamovali s novými kamarády a  pravidly ve třídě. Užili jsme si dopoledne plné zábavy na školní zahradě s programem Inky Rybářové, shlédli první divadelní představení a naučili se  žabičkovou básničku.

"My jsme třída Žabiček

plná kluků, holčiček.

Dobré ráno,dobrý den

společně si popřejem.

Ať jsi malý, větší, velký, holka nebo   kluk,

naše ruce spojíme, uděláme kruh.

Pak se pěkně posadíme,

kamaráda pohladíme.

Budeme si spolu hrát,

učit se a pracovat.

Ať se všichni dobře máme,

vzájemně si pomáháme."

V integrovaném bloku Moje město jsme si povídali o Buštěhradu, seznámili se s jeho znakem, hledali místa v mapě. Na vycházkách děti poznávaly bydliště svých kamarádů, pozorovaly život u rybníků. Vydali jsme se také starými uličkami, prošli se zámeckou zahradou a navštívili  Ořešín. Ve třídě děti společně postavily z různých stavebnic domečky, silnice a při skupinové práci se nám podařilo vytvořit i města podle barev.

Přejeme vám krásné podzimní dny.

Dáda, Marcela a Blanka

Dagmar Pecháčková