Jablíčkobraní u Chobotniček

Podzim už se nám přihlásil ve vší své kráse. Děti si povídaly o tom, jaké jsou podzimní měsíce, jaké jsou podzimní plody a co vše s nimi můžeme vytvářet. No a protože nejtypičtějším podzimním ovocem je jablko, celý týden se točil hlavně okolo tohoto plodu.

Naučili jsme se říkanku Jablíčkový červík, zazpívali si a zatancovali si na píseň Měla babka,  vybarvili si jablíčko a hrušku a nalepili si na něj hezkého složeného červíčka.

Přečetli jsme si pohádku O Jablonečkovi a Červeném jablíčku.

Zahráli jsme si s jablíčky různé hry a soutěže.

Jako překvapení donesla paní učitelka odšťavňovač a děti s údivem a nadšením pozorovaly, jak se jablíčka lisují a vzniká z nich lahodný, sladký nápoj, plný vitamínů. Všechny děti dostaly skleničku tohoto dobrého moku, a že jim opravdu chutnal, svědčí i skutečnost, že si skoro všichni do jednoho řekly o přídavek.

jitka Kmohanová

14. října 2022