Úvodní stránka » Mateřská škola » O Mateřské škole

O Mateřské škole

Mateřskou školu Buštěhrad navštěvuje 131 dětí, které jsou rozděleny do pěti tříd. Od června 2014 byla dána do provozu nově zrekonstruovaná třída MŠ v prostoru, kde sídlil městský úřad. V Hřebečské ulici mají svou třídu Sovičky - starají se o ně paní učitelky Diana Heráková, Radka Pšeničková, Zajíčkové s paní učitelkou Jitkou Kmohanovou a Janou Neumannovou. Žabky s paní učitelkou Marcelou Jonešovou a Štěpánkou KočárkovouKrtečci s paní učitelkou Jitkou Šímovou, Mgr.Lucií Strnadelovou a s paní asistentkou Věrou Českou. Na odloučeném pracovišti v Tyršově mají třídu Medvídci s paní učitelkou Ivou Hrazdirovou a Dagmar Pecháčkovou.

Výchovný program školy je zaměřen na všestranný rozvoj osobnosti dítěte, podporu jeho individuality, ale i posílení sociálních vztahů a budování kladných mravních zásad. Důraz se klade na rozvíjení estetického cítění a zdravého životního stylu.

Děti se mohou zúčastnit plaveckých kurzů a seznámit se s angličtinou v rámci programu MŠ.

Mateřská škola pořádá zájezdy spojené s návštěvou divadla a dětských koncertů. Oblíbenou akcí, organizovanou při příležitosti Mezinárodního dne dětí, je celodenní výlet. Děti se mohou těšit i na karneval, výlety do přírody ( projekt Pojďte s námi do přírody) a společné dílny s rodiči.

Každoročně je pro zlepšení zdraví dětí připravena školka v přírodě.

Děti se zapojují do života obce - příkladem může být vystoupení na JARMARKU či při oslavě Dne dětí. Navštěvují Domov pro seniory, aby jeho obyvatele potěšily drobnými dárky vlastní výroby. Pořádají se besídky pro rodiče.

Na škole je pravidelně prováděna logopedická prevence, paní učitelky průběžně spolupracují s rodinou a logopedickými lékaři.

Materiálně MŠ zabezpečuje její zřizovatel MěÚ Buštěhrad. Od 1. 1. 2003 je MŠ Buštěhrad součástí právního subjektu s oficiálním názvem "Základní škola a Mateřská škola Oty Pavla Buštěhrad, okres Kladno".