Úvodní stránka » Mateřská škola » O Mateřské škole

O Mateřské škole

Mateřskou školu Buštěhrad navštěvuje 131 dětí, které jsou rozděleny do pěti tříd. Od června 2014 byla dána do provozu nově zrekonstruovaná třída MŠ v prostoru, kde sídlil městský úřad. V Hřebečské ulici mají svou třídu Berušky - starají se o ně paní učitelky Diana Heráková, Zuzana Kunová a asistentka pedagoga Andrea Složková, Zajíčkové s paní učitelkou Jitkou Kmohanovou a Janou Neumannovou. Žabky s paní učitelkou Marcelou Jonešovou, Štěpánkou Kočárkovou a Radkou Pšeničkovou, Krtečci s paní učitelkou Kateřinou Jirkovskou a Jitkou Šímovou. Na odloučeném pracovišti v Tyršově mají třídu Medvídci s paní učitelkou Ivou Hrazdirovou a Dagmar Pecháčkovou.

Výchovný program školy je zaměřen na všestranný rozvoj osobnosti dítěte, podporu jeho individuality, ale i posílení sociálních vztahů a budování kladných mravních zásad. Důraz se klade na rozvíjení estetického cítění a zdravého životního stylu.

Děti se mohou zúčastnit plaveckých kurzů a seznámit se s angličtinou v rámci programu MŠ.

Mateřská škola pořádá zájezdy spojené s návštěvou divadla a dětských koncertů. Oblíbenou akcí, organizovanou při příležitosti Mezinárodního dne dětí, je celodenní výlet. Děti se mohou těšit i na karneval, výlety do přírody ( projekt Pojďte s námi do přírody) a společné dílny s rodiči.

Každoročně je pro zlepšení zdraví dětí připravena školka v přírodě.

Děti se zapojují do života obce - příkladem může být vystoupení na JARMARKU či při oslavě Dne dětí. V předvánoční době navštěvují Domov pro seniory, aby jeho obyvatele potěšily drobnými dárky vlastní výroby. Pořádají se besídky pro rodiče.

Na škole je pravidelně prováděna logopedická prevence, paní učitelky průběžně spolupracují s rodinou a logopedickými lékaři.

Materiálně MŠ zabezpečuje její zřizovatel MěÚ Buštěhrad. Od 1. 1. 2003 je MŠ Buštěhrad součástí právního subjektu s oficiálním názvem "Základní škola a Mateřská škola Oty Pavla Buštěhrad, okres Kladno".