Jak Berušky zaháněly zimu a vítaly jaro

V pondělí 21.března se naše třída proměnila v jarní louku. Děti a paní učitelky měly na sobě zelené oblečení. Některé holčičky  na krku i zelené korále a nebo ve vláskách zelené gumičky. Jakmile  se sešli opravdu všichni a po krátkém povídání o tom, proč dnes máme na sobě zelené oblečení, jsme se rozhodli, že zimu zaženeme raději pryč. To proto, protože jsme rádi, že už bude teplo a svítit  sluníčko.

Paní učitelka přinesla rumbakoule, ozvučná dřívka, různé bubínky a činelky a zahánění zimy mohlo začít. Nejprve jsme se postavili k oknu ve třídě a v doprovodu nástrojků  spustili básničku Zimo, zimo táhni pryč…… Po té jsme obešli všechny místnosti naší třídy a opět znělo : Zimo, zimo….

Zahráli jsme si hru Jaro je když, která nás pomocí obrázků naučila, jaké jsou typické znaky jara. Zazpívali písničku Travička zelená. Klukům a holčičkám se líbila nová taneční hra Jaro, jaro už je tu.

Po svačině  děti čekala výroba jarní čelenky, která všem moc slušela.

No a my si jenom přejeme, aby už na obloze nebyly šedivé mraky, ale usmívalo se na všechny sluníčko.

Štěpánka Kočárková

30. března 2022