Výlet Lány - obůrka

Ve středu 9. června se vypravily všechny děti z MŠ Hřebečská na výlet do Lán. Hned ráno jsme nasedli do dvou autobusů ... a jelo se. Cesta autobusem netrvalo dlouho a brzy jsme byli v Lánech a vydali se pěkně pěšky po NAUČNÉ STEZCE k obůrce. Ti naši nejmenší, ze Sluníček, zůstali na kraji lesa a užívali si stavění domečků a her a my ostatní jsme cestou pozorovali přírodu, počítali ptačí budky, viděli posed i obrázky na informačních tabulích. Cestou k obůrce nám samozřejmě vyhládlo, takže jsme se posilnili svačinou, rozdělili do skupin a měli malou besedu o zvířátkách, které žijí v oboře i v okolním lese. Také jsme si některé z nich mohli prohlédnout. V obůrce je i krásný rybníček, ve kterém je spousta ryb a děti měly na závěr možnost je nakrmit. Při cestě zpátky k autobusu jsme sice trochu zmokli, ale i myslím, že i tak se nám všem výlet líbil.

Marcela Jonešová

16. června 2021