Krtci a pokračování integrovaného bloku Lidské činnosti a řemesla

V týdnu od 10. února jsme pokračovali se seznamováním názvů jednotlivých částí dní, pomocí obrazového materiálu charakterizovali  související lidské činnosti, které jsme dokázali znázorňovat pantomimou. Děti si vyrobily papírovou jídelní soupravu a příbor, činnosti maminek v kuchyni jsme si zpestřili nácvikem písně s tanečním doprovodem Lžičky, během které si děti procvičily názvy  hudebních not a na hudební tuby se doprovázely, procvičily si napodobování rytmu. Z profesí jsme se vrátili ke  kuchaři, švadleně, hasiči, zahradníkovi. Pomohlo nám skládání obrázku z malých částí, hra Pexetrio, kde si všichni procvičovali postřeh a logické souvislosti. Naučili se báseň Švadlena, pomohli roztřídit pomotané jehly a nitě, vytvořili vlastní návrh na látku, ušili šaty. Kreslením na textil si každý vyrobil svůj kouzelný ubrousek.

Největší zážitek a radost měly děti z výroby hasičské helmy, hasícího přístroje a ohně ( i když jen z papíru).  Zahráli jsme si na hasiče a každé dítě si mělo možnost uhasit svůj oheň. Pokusili jsme se namalovat jak si představujeme práci hasičů. Fotografie si můžete prohlédnout v SEKCI FOTOGALERIE.

Šímová Jitka

20. února 2020