První dny Žabiček ve školce po letních prázdninách

Já jsem žabka,

ty jsi žabka ...

Tak to jsou první slova naší nové vítací básničky.

Prázdniny utekly, jako voda  a opět jsme se sešli 2. září v naší třídě Žabiček. Do školky se d+ěti určitě těšily. A tak  první den nastalo už od rána velké vítání, bylo slyšet veselé povídání a vidět společné hraní. První dny jsme si  zopakovali naše třídní pravidla a třídní písničku, připomenuli jména a značky kamarádů, např. hrou Na jména, Kdo jsi? Zazpívali  si společně při klavíru známé písničky, zopakovali básničky. Naučili se básničku  Září a vítací básničku Já jsem žabka ... U stolečku si kluci a holčičky vystříhli a nalepili žabičku z papíru a naší mateřskou školu, dokreslili   kamarády z naší třídy a třídy Krtečků. V pátek 13. září jsme oslavili Den čokolády. Protože čokoláda je přece mňamka, tak si  všichni procvičili svoje pusinky (logopedická chvilka). Vyprávění o čokoládě a malá výstavka se dětem líbila. A protože nám zatím přeje počasí, tak jsme se oba pátky vydali na delší vycházku. Byli jsme se podívat na kamarády ze třídy Medvídků, kde jsem si společně pohráli na zahradě ZŠ a bylo nám fajn a v pátek třináctého jsme se vypravili na vycházku do Lidic. Prohlédli jsme si z venku lidickou školku a pohráli na hřišti. Vycházka se nám moc líbila a už plánujeme další.

Štěpánka Kočárková

18. září 2019