Artuš u Medvídků

Za Medvídky přišla vzácná návštěva - paní Jana Drvotová přivedla svého nádherného pejska, se kterým jezdí za dětmi a provádí společně canisterapii. Pejsek je australský ovčák a jmenuje se Artuš. Jeho světle modré oči, hebká srst a dobrácká povaha hned zaujmou každého. Děti na něm mohly oči (a později i ruce) nechat.

Paní Jana dětem vysvětlila jak se chovat k cizím psům a co mají udělat, aby se mohly s Artušem seznámit a pohladit si jej.

Medvídci si za pomoci Artuše procvičili barvy, jednoduché geometrické tvary, číslice, počty nebo třeba počáteční hlásky u slov.

Artuš ochotně spolupracoval, aportoval, hledal schované předměty a děti z toho měly velkou radost. Dávaly mu z ruky kousky piškotů a málem milého Artuše vyhladily z povrchu zemského.

Paní Jana děti pochválila jak byly hodné a my už se těšíme na další návštěvu.

Iva Hrazdirová

16. května 2019