Žabičky a Malá vodní pohádka

Dnes od rána nám svítilo po dlouhé době na obloze sluníčko, ...  jako na objednání.

A my jsme se všichni vydali do Lidické galerie na edukační program pořádaný k Mezinárodní dětské výstavě Lidice, Malá vodní pohádka.

Jakmile jsme vstoupili do galerie, zaujali potápěči, kteří nám ukázali cestu do prostorů výstavy. A ta výstava,ta byla krásná...

Všechny obrázky namalovaly děti z celého světa. Byly na nich ryby, žabky, želvy, mušle, hrající se děti ve vodě a také lodě.... prostě různé „ věci “ živé a  neživé, týkající se vody.

V průběhu programu se děti dověděly, že voda je všude kolem nás v různé podobě a není vůbec stejná. Například některá je slaná a má různou barvu. A také to, že je pro náš život moc důležitá.

Programem nás doprovázel vodníček, který má v galerii spoustu kamarádů, které děti mezi vystavenými obrázky hledaly.

V Lidicích se nám líbilo a určitě se tam zase na jaře podíváme.

Štěpánka Kočárková

14. listopadu 2018