První výlet Medvídků

Medvídci si vyjeli na první výlet.Tentokrát do NSEV  na Čabárně. Dozvěděli se mnoho věcí o tom, jak roste strom. Nejprve si je Aneta a Kristýna rozdělily do 4 skupin- každá patřila k jednomu stromečku: borovice, smrk, javor a dub. Zjistili jsme, že semínka pocházejí ze šišky, z nažky nebo žaludu. Děti semínka zasadily, zalévaly, sledovaly jak rostou. Každá skupinka se starala o svůj stromeček. Už víme, že se stromky nejdříve sázejí do lesní školky, tam jsou tři roky, potom už mohou do lesa.Také jsme se dozvěděli jak dlouho trvá, než je strom tak veliký, aby ho mohli lesníci pokácet a odvézt na pilu k dalšímu zpracování. Víme, co se ze dřeva vyrábí. Všechny činnosti byly spojené s pohybem, prožitkem a básničkami.

Roste, roste strom, bude velký jako hrom.
                                             Roste, roste každým dnem, jak je starý, uhodnem.
                                             Když je starý jako my, má svou špičku pod okny.
                                             Když je starý jako táta, tak je velký jako chata.
                                             Už je velký jako děda, to je výška, dívej - teda!
                                             Než z něj ale bude stolek, uplyne nám celých 100 let.
                                             Roste, roste strom, bude velký jako hrom.

Iva Hrazdirová

20. září 2016