Poznáváme přírodu

Ve středu 30.září se děti z mateřské školky vydaly na první společnou cestu za poznáváním přírody. Našim cílem byl les zvaný Lapák. Vyzbrojeni batůžky se svačinou jsme z autobusů vystoupili u Sletiště a zamířili si to kolem AQUAPARKU přímo do lesa. Na některé přišel hlad již na začátku výpravy a zahnali ho rovnou na tribuně Sletiště, ostatní vydrželi aspoň o kousek dál...Cestou bylo stále co pozorovat - stromy i keře, různé šišky, trávy i kůru stromů - a povídat si o všem, co v lese ještě roste i žije. Cesta vedla až na konec lesa, kde jsme se mohli pěkně rozhlédnout do polí, pozorovat o kus dál projíždějící vlaky i si chvilku pohrát. Celé dopoledne v přírodě rychle uteklo a už teď se těšíme na další. V říjnu si totiž projdeme NAUČNOU STEZKU MRÁKAVY.

Marcela Jonešová, Diana Heráková

6. října 2015