Výlet do ZOO v Liberci

Prázdniny se kvapem blíží a to je čas školních výletů. Také děti z naší školky se vydaly na výlet. Tentokrát jsme se pro změnu vypravili podívat jak se daří zvířátkům v ZOO Liberec. Cesta rychle utekla a děti se těšily a byly zvědavé co všechno uvidí. Tato ZOO není příliš velká, ale to jí na kráse vůbec neubírá. Líbili se nám sloni, žirafy, zebry, opice, malý tapírek, tučňáci, černé labutě i vzácný bílý tygr. Dokonce jsme viděli i jeho právě narozené mláďátko (samozřejmě-jen na televizní obrazovce) jak pije od maminky mlíčko.
Děti zaujal také veliký páv, který si pyšně vykračoval kolem vláčku, kterým jsme se nechali povozit.
Podívali jsme se do pavilonu plazů, kde byl, kromě hadů, také krokodýl, veliký gekon a želvy.
Počasí nás nezklamalo a výlet jsme si krásně užili. Nezbývá už nic jiného, než dětem popřát krásný zbytek školního roku a hlavně nádherné prázdniny, na jejichž konci se někteří z kamarádů promění v opravdové školáky.

Iva Hrazdirová

10. června 2014