Krtečkové se vydali na pastvinu za kravičkami

V pátek 11. dubna jsme od rána pozorovali oblohu nad mateřskou školou a kladli si otázku „Bude pršet, nebo ne?“ Na děti totiž čekalo překvapení, výprava na pastvinu za kravičkami. Devátá hodina rozhodla. Sluníčko se na nás usmálo a tak jsme mohli vyrazit.
Cesta přes Ořešín pěkně ubíhala a v dálce jsme uviděli kravín. Některé děti nevěděly, jak se domeček, kde bydlí kravičky nazývá. Čekala nás ještě cesta přes pastvinu až k plotu kravína, kde už nás kravičky čekaly a zvědavě vyhlížely. Děti je se zájmem obdivovaly. Byly krásně zbarvené a čisťounké. Kluci a holčičky viděli, kam jim dává krmič jídlo, dozvěděli se co mají nejraději.
Po chvíli jsme se, ale museli rozloučit, cesta do mateřské školy byla ještě daleká a na nás čekal oběd.
Š. Kočárková

14. dubna 2014