Leden v Žabičkách

Po vánočních svátcích se děti vrátily plny dojmů z dárků a oslav v rodině. Ve školce na ně čekala výchovně vzdělávací témata Pohádková zima a Radovánky na sněhu. Zimní témata byla zahájena básní Podivná zima, která úzce souvisela s nepříliš zimním počasím. Ale všichni se přenesli do pohádkové atmosféry a zimu se sněhem si přivolávali výrobou loutek Paní Zimy, kterými si vyzdobili třídu a šatnu. Děti si poslechly pohádku Sněhová královna, ve které si uvědomovaly vlastnosti sněhu a mrazu . Při pohádce  O dvanácti měsíčkách se seznamovaly s názvy jednotlivých ročních měsíců  a při dramatizaci této pohádky využily nově naučené básně a písně o zimě. Velmi hezky obě pohádky ztvárnily výtvarně. Když konečně napadl sníh, užívaly si na procházkách koulování a stavění sněhuláků. Seznámily se se zimními sporty a důležitostí ochrany zdraví při provozování těchto sportů.

Otradovcová

30. ledna 2013