Listopad u Krtečků

V integrovaném bloku Filip v zemi zdraví a Alenka stůně jsme seznámili s tím, jak máme chránit zdraví nejenom svoje, ale i zdraví ostatních. Dětem se velice líbila četba příběhu Pobyt na písku, kdy jsme se dozvěděli, jaké nebezpečí na ně při pobytu venku může čekat. Z knihy Martínkova čítanka od pana spisovatele Eduarda Petišky jsme si přečetli pohádku o bolavém zoubku. V pracovním listě jsme si pak prověřili znalosti o tom, jak si zoubky chránit, aby byly zdravé. K tomu nám napomohla návštěva paní stomatoložky v mateřské škole, která děti naučila např., jak správně čistit zoubky, seznámila je s lékařskými nástroji, které se používají v zubní ordinaci a na závěr zajímavého povídání děti dostaly zubní kartáčky, které používají při čistění zubů v mateřské škole.
Ve středu 30.11. několik přihlášených dětí odjelo linkovým autobusem do kladenské solné jeskyně, kde strávilo příjemnou hodinku ve zdravém prostředí. Všem se tam velmi líbilo.
Š.Kočárková

22. prosince 2011