Obyčejné krabice pomáhají hledat kamarády

Kalendář ukazuje 21.století. Jeden by řekl, milénium technického pokroku, robotů a nejrůznějších technologií. Tak to vidí i mnozí dospěláci. Ale co děti? Obyčejná papírová krabice, pár tahů štětcem, něco přilepit, něco vystřihnout a máme tady domy, hotely, restaurace a vlastně všechno na co si vzpomeneme. Nevěříte? Stačí se podívat jak si prvňáčci hrají. Ano jsou to dřívka, pár kousků látky a papírové krabice, které děti přetváří v neuvěřitelné skrýše, stavby s vlastními názvy. Pověřují se různými úkoly a dostávají role z reálného života. Učí se pomocí hry navazovat vztahy s ostatními, řešit názorové konflikty, uvědomovat si , kolik úsilí a práce je potřeba prosadit svůj názor, myšlenku ve větší skupině lidí. Který kamarád  je opravdový, kdo si na kamaráda jen hraje, kdo mě podrazí nebo naopak podrží. Učí se domlouvat, dělat kompromisy, vzájemně se respektovat, co znamená požádat o pomoc, jak těžké je ustoupit, jak těžké je získat pozornost, uklidit všechen ten nepořádek a mnoho dalších důležitých vlastností pro život. A to všechno dokáže obyčejná krabice. Jednoduché, že?

1.oddělení školní družiny

18. listopadu 2019