Koncert pro Marii

Dne 25. 2. 2016 u příležitosti udělení čestného občanství města Buštěhradu paní Marii Horové, zahájil slavnostní koncert náš soubor Duha.

Děti zazpívaly samostatně čtyři písně. Na akordeon je doprovodil Mgr. E. Červený. První, jako předzvěst blížícího se jara, zazněla "Žežulička", následovala ukolébavka pro Marii s názvem "Hájo, hájedlo". Optimistickou atmosféru podtrhla "Kočka na okně" z divadla Semafor a poslední píseň s názvem "Marjánko, Marjánko", patřila opět paní Horové. Ta dlouhá léta pracovala jako vychovatelka ve školní družině a věnovala se především školnímu pěveckému sboru, se kterým se úspěšně účastnila mnohých pěveckých přehlídek, pořádaných v různých městech naší republiky.

Společně se Smíšeným sborem města Buštěhradu pak děti přednesly píseň "Jede sedlák do mlejna", která byla vyvrcholením vstupu dětí do společenského večera.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka